Koszty praw majątkowych na rok 2023 ustalone na dzień 31.08.2019

Informacja dla klientów z zawartymi Umowami Sprzedaży Energii Elektrycznej: Indeks, Oczekiwana Cena, Oczekiwana Cena 2, u których w momencie zawierania Umowy nie były określone koszty praw majątkowych na rok 2023, a rok ten zawierał się w okresie sprzedaży:

Koszty praw majątkowych (C_PM) na rok 2023 będą wynosić: 38,41zł/MWh (koszty zostały ustalone na dzień 31.08.2019) .

Koszty praw majątkowych na rok 2024 ustalone na dzień 31.08.2020

Informacja dla klientów z zawartymi Umowami Sprzedaży Energii Elektrycznej: Indeks, Oczekiwana Cena, Oczekiwana Cena 2, u których w momencie zawierania Umowy nie były określone koszty praw majątkowych na rok 2024, a rok ten zawierał się w okresie sprzedaży:

Koszty praw majątkowych (C_PM) na rok 2024 będą wynosić: 44,87zł/MWh (koszty zostały ustalone na dzień 31.08.2020) .

List od Prezesa Zarządu - Marcina Ludwickiego

komunikat-zarzadu-informacje-dla-klientow

Komunikat w sprawie obsługi korespondencji

Szanowni Państwo,

W związku z sytuacją wynikającą z zagrożenia epidemiologicznego koronawirusem, chcąc zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa dla naszych pracowników stosujemy się do zaleceń pracy zdalnej wydawanych przez organy państwowe.

W zaistniałych warunkach prosimy o przesyłanie wszelkiej korespondencji drogą elektroniczną.

Adres email: kontakt@unimot-eig.pl

Telefon kontaktowy: 58 380 31 38

Dziękujemy za współpracę.

W dniu 16.08 Biuro Obsługi Klienta będzie nieczynne

Drodzy Klienci,

Chcielibyśmy poinformować, że w dniu 16 sierpnia nasze Biuro Obsługi Klienta będzie nieczynne. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku 19.08  lub przesłanie maila. Postaramy się odpowiedzieć na przesłane zgłoszenie jak najszybciej to będzie możliwe.

Dziękujemy za wyrozumiałość.

Zespół Back Office

Skorzystaj z dofinansowania na fotowoltaikę w ramach programu rządowego "MÓJ PRĄD"

W dniu 23 lipca KPRM ogłosiła zasady programu  dofinansowań do zakupu fotowoltaiki „MÓJ PRĄD”,  przeznaczonego dla osób indywidualnych. W ramach programu  dofinansowaniem zostaną objęte mikroinstalacje fotowoltaicznej o mocy zainstalowanej od 2kW do 10kW;
Wysokość dofinansowania w formie bezzwrotnej do 50% kosztów kwalifikowanych instalacji fotowoltaiczne (PV), nie więcej niż 5 000 zł.

Zapraszamy po więcej szczegółów pod adresem INFORMACJE O PROGRAMIE MÓJ PRĄD
Tam znajdziecie Państwo informacje na co można uzyskać dofinansowanie, jakie warunki należy spełnić oraz jak i gdzie składać wnioski.

Informacje o programie na stronach NFOSIGW 

Logowanie do E-BOK

Drodzy Klienci,

W przypadku występujących problemów z uruchomieniem E_BOK zachęcamy do odświeżania strony przy logowaniu stosując skrót klawiszowy Ctrl +F5.  www.unimot-eig.pl/e-bok.pl

Dziękujemy.

W dniu 2 maja nie pracujemy.

Drodzy Klienci,

Informujemy, że w dniu 2 maja nasze biuro będzie nieczynne.
Prosimy o kontakt już od poniedziałku 6 maja. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zespół Back Office Unimot Energia i Gaz sp. z o.o

W dniu 2 listopada Biuro Obsługi Klienta będzie nieczynne !

Drodzy Klienci,

Informujemy, że w dniu 2 listopada nasze biuro będzie nieczynne.
Prosimy o kontakt już od 5 listopada. Dziękujemy za wyrozumiałość.
Zespół Back Office Unimot Energia i Gaz sp. z o.o

Uruchamiamy specjalną ofertę dla firm, które są cennikach sprzedawców rezerwowych !

Wychodząc na przeciw firmom, które ze względu na problemy finansowe kilku spółek energetycznych straciły swoich sprzedawców energii, oferujemy specjalną ofertę, dzięki której pomożemy uniknąć Twojej firmie podwyższonych rachunków za energię.

Na klientów czeka specjalna oferta cenowa niższa nawet do 50 % od cenników rezerwowych sprzedawców. Wystarczy skontaktować się telefonicznie z naszym Biurem Obsługi Klienta pod numerem 58 380 31 38 aby dowiedzieć się jak możemy wesprzeć Twoją firmę.

Kliknij i zapoznaj się z naszą ofertą.glowne-na-bloga%2fstrone-1

UNIMOT zabiera głos: "Zapotrzebowanie na gaz będzie nadal rosło"

Zachęcamy do lektury komentarza UNIMOT do sytuacji rosnącego zapotrzebowania na rynku gazu ziemnego. Głos w tej sprawie zabrał w naszym imieniu Wiceprezes GK UNIMOT, Marcin Zawisza:

parkiet

 

ENERGOGAS zmienia się w UNIMOT ENERGIA I GAZ

logo-strona-aktual

Szanowni Państwo,

z przyjemnością informujemy, że nasza firma zmierza w nowym kierunku i następują w niej dynamiczne zmiany.
Rozwijamy się jako spółka, rozwijamy się jako Wasz Partner w biznesie, by móc dodawać Wam jeszcze więcej energii. Zmiana spółki z ENERGOGAS na UNIMOT ENERGIA I GAZ nie jest przypadkowa, jej celem jest pokreślenie jak ważną
część Grupy Kapitałowej UNIMOT stanowimy.

Co ta zmiana oznacza dla naszych Klientów?

Nie wpływa ona na nasze ustalenia i umowy z Państwem, zmianie nie ulegają dane rejestrowe spółki, zmianę zauważycie
poprzez pojawienie się nowych logotypów i nazwy na naszych materiałach i stronach. Dzięki niej uzyskacie dostęp do jeszcze
większej ilości energii. Jako ważna część Grupy Kapitałowej UNIMOT będziemy dążyć do kompleksowej obsługi naszych Klientów
poprzez dostarczenie mulienergetycznej oferty. Znajdziecie w niej nie tylko energię elektryczną i gaz ziemny,
ale także produkty paliwowe (beznzyny, ON, olej opałowy) i gaz płynny (instalacje zbiornikowe, autogaz i butle LPG).

W razie pytań skontaktuj się z nami!
Pozostajemy do Państwa stałej dyspozycji – zarówno w sprawach naszej współpracy jak i zapotrzebowania na, któryś
z produktów Grupy UNIMOT – zachęcamy do kontaktu z Telefonicznym Opiekunem Klienta pod numerem 58 380 31 38.
Wsparcia udzielamy również poprzez nowe adresy kontaktowe: kontakt@unimot-eig.pl oraz formularz kontaktowy na stronie www.

 

Ruszyła akcja START PACK - zacznij oszczędzać z ENERGOGAS

cover-smart

Ruszyła akcja wysyłkowa do właścicieli firm „START PACK”.  Obdarowujemy  ich specjalnie przygotowanym zestawem, który umożliwia rozpoczęcie oszczędzania energii w firmie. W ten sposób chcemy wspierać właścicieli firm naszą wiedzą ekspercką oraz dodawać energii do podejmowania SMART decyzji – sprawdź co składa się na pakiet startowy do niższych rachunków.

ZACZNIJ OSZCZĘDZAĆ Z NARZĘDZIOWNIKIEM ENERGOGAS „START PACK”

START PACK to „narzędziownik” dla właścicieli firm, który pomaga w samodzielnym obniżeniu rachunków za energię oraz edukacji pracowników. Energia elektryczna i gaz ziemny to koszty stałe, które są wpisane w działalność każdej firmy niezależnie od jej wielkości a my chcemy je obniżać. Duża firma nie oznacza dużych wydatków, a mała nie musi mieć gorszych warunków i wysokich cen, dlatego oferujemy Wam nasze wsparcie a na początek przygotowaliśmy dla Was START PACK.

Dzięki narzędziownikowi ENERGOGAS obliczysz samodzielnie jakie zużycie mają maszyny i urządzenia w firmie. Przekazujemy również zestaw naklejek edukacyjnych, które pozwolą włączyć w oszczędzanie pracowników i ukształtują odpowiednie postawy. Czy wiesz, że 80% Twoich pracowników oszczędza energię w domu, ale nie robi tego w miejscu pracy? Z nami możesz łatwo zmienić tą statystykę.

 

DZIĘKI WIEDZY EKSPERTA ZYSKASZ WIĘCEJ

Edukacja pracowników i samodzielny audyt kosztów pracy urządzeń w firmie to pierwszy krok do obniżenia rachunków. Aby zyskać więcej skorzystaj z wiedzy naszych Doradców. Z każdym START PACKIEM wysyłamy do Ciebie kontakt do naszego eksperta energetycznego z twojego regionu. Umów się z nim na spotkanie na darmową konsultację i dowiedz się o ile możesz jeszcze obniżyć swoje rachunki. Dzięki temu Twój zysk będzie większy, a wygenerowane oszczędności będziesz mógł zainwestować w rozwój biznesu.


Nie otrzymałeś START PACK?  Jeżeli chciałbyś zacząć dzięki niemu efektywnie korzystać i dowiedzieć się o ile możesz obniżyć swoje rachunki – skontaktuj się z nami za pomocą formularza kontaktowego – KLIKNIJ TUTAJ

 

Opublikowano: 27.06.2016r.

Debiutujemy na parkiecie głównym GPW

screenshot_14

Po przeprowadzonej z sukcesem ofercie publicznej, akcje UNIMOT przeniesione z NewConnect i prawa do nowych akcji (PDA) serii J zadebiutowały na GPW. Kurs PDA na debiucie wzrósł o 20% do 54 zł, cena akcji przenoszonych z NewConnect pozostawała niemal bez zmian.

Prawa do akcji UNIMOT serii J wyemitowane podczas oferty publicznej zadebiutowały na rynku regulowanym GPW. Do obrotu trafiło 2,2 mln PDA UNIMOT, z czego w ofercie publicznej 440 tys. zostało przydzielone inwestorom indywidualnym. Równocześnie do obrotu na rynku regulowanym trafiły akcje UNIMOT dotychczas notowane na rynku NewConnect. Kurs PDA w chwili debiutu wzrósł o 20% do 54 zł wobec 45 zł w ofercie publicznej. Cena akcji będących w posiadaniu inwestorów przed ofertą publiczną w chwili debiutu pozostała niemal bez zmian na poziomie ok. 79 zł.
Prawa do akcji serii J zostaną zamienione na akcje ,w związku z rejestracją akcji tej serii przez właściwy sąd. Pierwszy dzień notowań akcji serii J zostanie uzgodniony z Krajowym Depozytem Papierów Wartościowych oraz GPW, po złożeniu stosownych wniosków przez Zarząd Spółki.

To dla nas wyjątkowy moment, pełen emocji. Uroczystość debiutu jest ukoronowaniem ciężkiej pracy ostatnich kwartałów włożonej w rozwój spółki i przeprowadzenie oferty publicznej. Jestem przekonany, dzięki środkom pozyskanym w ofercie publicznej i z nowymi akcjonariuszami na pokładzie będziemy mogli przyspieszyć rozwój Grupy UNIMOT – powiedział podczas uroczystości debiutu Robert Brzozowski, Prezes Zarządu UNIMOT S.A.

Spółka UNIMOT S.A. w ramach przeprowadzonej oferty publicznej pozyskała na realizację celów emisyjnych ok. 96,3 mln zł (netto). Zgodnie z prospektem emisyjnym, pozyskane środki UNIMOT zamierza przeznaczyć na zwiększenie kapitału obrotowego wykorzystywanego w obrocie paliwami, rozwój w Polsce sieci stacji paliw AVIA, a także stworzenie aplikacji tankuj24 do sprzedaży paliw on-line. Spółka nie wyklucza również przeznaczenia części środków na realizację celów akwizycyjnych.

Funkcję oferującego w ofercie akcji UNIMOT pełnił Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A. Doradcą prawnym Spółki w związku z Ofertą była Kancelaria CSW Więckowska i Partnerzy.

źródło: unimot.pl
fot. tytułowe: GWP.pl
Opublikowane: 8.03.2016

ENERGOGAS w mediach !

artykul-parkiet

http://www.rp.pl/Energianews/302149857-Coraz-ciasniej-na-rynku-gazu.html#ap-1

ENERGOGAS pojawił się dzisiaj w papierowym wydaniu dziennika Parkiet i w internetowym wydaniu Rzeczpospolitej. Komentujemy tendencję wzrostową na rynku gazu ziemnego oraz zwiększającą się  liczbę procesów zmian sprzedawcy wśród odbiorców gazu. Pokazujemy także nasze cele na rok 2017.

Zapraszamy do lektury.

Opublikowane:15.02.2017

Watomierze dla klientów rozdane!

watomierze

Wyłoniliśmy trójkę zwycięzców z naszego facebookowego konkursu dla Klientów. Pytaliśmy o to, co chcielibyście zmierzyć watomierzem? Wszystkie pomysły okazały się bardzo ciekawe i prezentujemy je na infografice wraz ze zwycięskimi odpowiedziami.

wyniki-konkursu-2

Ze styczniową fakturą podpowiadamy klientom „Jak oszczędzać zimą?”

img_20170125_124054

Klienci ENERGOGAS otrzymali w styczniu fakturę wraz z poradnikiem zimowego oszczędzania. Zebrane porady pozwalają na obniżenie domowych rachunków w okresie, gdy z reguły są one najwyższe. Często oszczędności możemy uzyskać z poprawy naszych najdrobniejszych nawyków i to chcemy uświadomić naszym klientom.

W okresie zimowym zachęcamy naszych Klientów do wprowadzania zmian metodą małych kroków. Początek roku i czas noworocznych postanowień to najlepszy moment na wdrożenie tego typu zmian. Dlatego przygotowany poradnik ENERGOGAS, który został zaprojektowany w formie listy, na której można zaznaczać już wdrożone poprawne nawyki związane z oszczędnościami.

Świadome korzystanie z energii elektrycznej i gazu rozpoczyna się od naszych zachowań, od prostych czynności, które wykonujemy na co dzień.  Zachęcamy do zmian i dajemy do tego narzędzie – wiemy, że do oszczędności jest najtrudniejszy pierwszy krok…

Opublikowano: 09.01.2016

ENERGOGAS doda mocy sieci stacji paliw AVIA

screenshot_3

Grupa UNIMOT S.A., której jesteśmy częścią, zyskała prawo do posługiwania się marką AVIA w Polsce. Celem jest rozwój detalicznej sprzedaży paliw poprzez stworzenie sieci ok. 100 stacji paliw pod tą marką.

Stowarzyszenie AVIA International, skupiające operatorów zarządzających ok. 3000 stacjami paliw w całej Europie, udzieliło UNIMOT prawa do wykorzystywania znaku towarowego AVIA we własnej działalności jak i do dalszego udzielania licencji na jego używanie.

UNIMOT zamierza udzielać dalszej licencji podmiotom, które będą uczestniczyły w budowanej przez Grupę UNIMOT detalicznej sieci sprzedaży paliw. – Będziemy zachęcać właścicieli niezależnych stacji paliw do włączenia się do sieci AVIA na zasadzie franczyzy. AVIA z dużymi sukcesami działa w Niemczech, Francji, Szwajcarii, Holandii czy Hiszpanii. Łącznie w 14 krajach Europy – mówi Robert Brzozowski Prezes Zarządu UNIMOT.

Właśnie rozpoczął się proces pozyskiwania podmiotów, zainteresowanych rozpoczęciem współpracy franczyzowej pod marką AVIA. W tym celu Grupa UNIMOT przygotowała kompleksową ofertę dla stacji paliw, zabezpieczającą potencjalnych partnerów w produkty energetyczne. W jej ramach ENERGOGAS zapewni tańszy prąd i gaz ziemny na stacje, które włączą się do projektu.

Opublikowane: 09.01.2016

Energetyczni Doradcy z własną kampanią

tomek_min

Z początkiem grudnia ruszyła kampania reklamowa na Facebooku, w których w nietypowej roli wystąpili nasi pracownicy sprzedażowi. W specjalnie zorganizowanej sesji fotograficznej udział wzięła część osób, które są zatrudnione u nas na stanowiskach Doradców Energetycznych naszych Klientów.

Cenimy transparentność realizowanych przez nas działań, stąd pomysł, aby wykorzystać do tego wizerunek naszych pracowników. Doradcy Klienta to nasi przedstawiciele, ale przede wszystkim ambasadorzy w codziennym kontakcie z firmami oraz klientami indywidualnymi i dlatego właśnie oni zostali naszymi „twarzami” kampanii regionalnej w internecie.

Kampania stanowi również element wsparcia codziennej pracy dla naszych pracowników sprzedażowych. Indywidualna reklama z własnym wizerunkiem stanowi dodatkowy kanał kontaktu z Klientem. Prezentacja zatrudnionych u nas osób stanowi również uwiarygodnienie ich codziennej pracy. Zapraszamy do obejrzenia materiału sesji i zapoznania się z naszymi Energetycznymi Doradcami, którzy się zgodzili na wykonanie zdjęć.

Z efektami i poszczególnymi naszymi Doradcami w Regionach możecie zapoznać się klikając w poniższe linki:

Piotr  – Doradca Klienta  (Elbląg, Malbork, Sztum, Tczew, Nowy Dwór Gdański, Pruszcz Gdański)

Wioletta – Doradca Klienta ( Głogów)

Marcin – Doradca Klienta (Częstochowa)

Tomasz – Doradca Klienta (Trójmiasto i okolice)

Przemek – Doradca Klienta ( Susz)

Przemek – Doradca Klienta (Wrocław i okolice)

Zdecydowanie lepiej czuję się na spotkaniu z klientem niż z obiektywem. – podsumowuje udział w sesji jeden z naszych Doradców. – Ale cieszę się, że miałem szansę się sprawdzić w nowej roli.

 

 

Opublikowano: 26.11.2016

 

"Wiemy ile energii wymaga ...", czyli jak ENERGOGAS wspiera klientów

meblarze-03

„Wiemy, ile energii kosztuje prowadzenie firmy…” to hasło kampanii branżowej ENERGOGAS jaka została zrealizowana w listopadzie. Do kampanii zostały wytypowane branże, które mają największe i najbardziej różnorodne potrzeby energetyczne.

Nie ma dwóch takich samych firm, dlatego najważniejszy nacisk zarówno w kampanii jak i codziennej pracy kładziemy na dialog, indywidualne rozpoznanie potrzeb i obustronny kontakt. Jako partner w biznesie i specjaliści od wykorzystania energii i gazu rozumiemy jak ważne jest spersonalizowane podejście do Klientów.

Specyfika różnych branż to tylko jeden z elementów, które są niezwykle istotne przy obniżaniu kosztów energetycznych. W tym celu z pomocą przychodzą nasze produkty, które przygotowaliśmy – dopasowana oferta dla firm dużych i małych, na miarę indywidualnych potrzeb.

Zachęcamy naszych klientów do obniżania rachunków za gaz i energię, nie tylko poprzez współpracę z nami, ale również poprzez wdrażanie dobrych nawyków w zakresie wykorzystania energii elektrycznej w biurze i w domu. W tym celu wraz z naszą ofertą dostarczyliśmy naszym klientom darmowy poradnik „Jak oszczędzać w firmie?”.

Opublikowano 28.11.2016

Poznaj nowy ENERGOGAS

nm_eg1

Zmieniamy się dla naszych klientów. Mamy przyjemność dostarczać Wam nie tylko energię elektryczną, gaz ziemny i LPG, ale przede wszystkim proste rozwiązania i wygodę – zobaczcie jak się zmieniamy!

Dostarczamy energię oraz przyjazne rozwiązania – tym założeniom odpowiada również nasza nowa strona internetowa, która w sposób prosty przedstawia możliwości produktowe ENERGOGAS. Nowa strona, nowa grafika to dopiero początek. Na każdym kroku stawiamy na ułatwianie życia poprzez dostarczanie wygodnych rozwiązań. Nieustannie się uczymy i szukamy nowych rozwiązań, zarówno w zakresie obsługi klienta jak i dopasowywania ofert do potrzeb naszych klientów.

Poznajmy się bliżej – zapraszamy do zapoznania się z naszą stroną oraz kontaktu z naszymi Energetycznymi Doradcami.

Opublikowano: 14.10.2016